Follow:

O mnie

Ewa Soczewka, Niemiecki na Sycylii, Sycylia, Trapani, Niemiecki, nauka niemieckiego, wakacje z niemieckim, niemiecki nad morzem, morze, wakacje językowe, kurs niemieckiego

MOJE ZAMIŁOWANIE DO JĘZYKÓW OBCYCH

 

Jestem rodowitą Gostynianką. Od dzieciństwa kocham muzykę. Być może dlatego tak łatwo przychodzi mi nauka języków obcych, które są moim hobby, ale i też narzędziem pracy.

Już w szkole podstawowej rozpoczęłam naukę języka francuskiego – mojej pierwszej miłości.

Później moje serce zostało podbite przez język rosyjski, który studiowałam na Uniwersytecie Wrocławskim. Tam też miałam możliwość nauki języka angielskiego i ukraińskiego.

Moją największą miłością jest jednak język niemiecki. Podczas mojego długiego pobytu w Niemczech miałam okazję udoskonalenia nie tylko niemieckiego, ale i też rosyjskiego, dzięki ciągłemu kontaktowi z obcokrajowcami z krajów rosyjskojęzycznych.

Niemcy były dla mnie prawdziwym rajem, jeśli chodzi o języki obce. Wszędzie przysłuchiwałam się ich brzmieniu. Dla mnie języki są jak muzyka: każdy z nich brzmi moim zdaniem pięknie. Zaciekawienie obcymi kulturami popchnęło mnie do nauki języka tureckiego.

Na samym końcu do mojej kolekcji dołączył język włoski.

 

PODRÓŻE

 

Moje zamiłowanie do języków i obcych kultur łączę chętnie z podróżami. Moja walizka jest zawsze gotowa do drogi.

Zwiedziłam już prawie całą Europę. Poza tym byłam też w Azji i Ameryce Środkowej. Każde odwiedzone miejsce kojarzy mi się z zapachami i smakami.

Moim ukochanym miejscem na ziemi jest Meksyk – pełen kolorów i dźwięków.

O czym marzę? O podróży pociągiem transsyberyjskim do Władywostoku, o podróżach do Peru i Egiptu.

 

W podróżach towarzyszy mi nieodłącznie mój aparat fotograficzny. Uwielbiam robić zdjęcia miejsc, które odwiedzam. W ten sposób zawsze mogę do nich wrócić w długie, zimowe wieczory przy filiżance ukochanej herbaty, którą przywożę z każdego zakątku świata.

 

Od ponad 10 lat mieszkam w Trapani na Sycylii. Po kilku przeprowadzkach to tu znalazłam miejce idealne do zamieszkania: w mieście tym zakochałam się od pierwszego wejrzenia, gdyż łączy ono w sobie moje marzenia z dzieciństwa – połączenie morza z górami.

 

PRACA

 

Od samego początku mojego pobytu we Włoszech rozpoczęłam współpracę z oddziałem Instytutu Goethe w Trapani – Instytutem Kultury i Języka Niemieckiego ICIT.

Dzięki temu mogę się dzielić z innymi moją pasją – językiem niemieckim. Prowadzę kursy języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych. W naszych kursach biorą udział wszyscy: od dzieci po emerytów.

Od niedawna do naszej oferty dołączyły też kursy skierowane do Polaków, którzy chcą połączyć naukę z wypoczynkiem.

 

Moja praca umożliwia mi też ciągły kontakt z niezwykłymi osobami z całego świata. Chętnie oprowadzam je po Trapani i okolicach, opowiadając im o historii, zwyczajach i stylu bycia Włochów.

 

W czasie wolnym siadam w moim szezlągu, czytam książki lub rozmyślam wpatrując się w morze i popijając herbatę lub latte macchiato.

Całkiem niedawno właśnie podczas takiego błogostanu postanowiłam zacząć spisywać moje doświadczenia i przemyślenia związane z Sycylią…

 

Miłej lektury!!!

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

DOŁĄCZ DO MNIE NA FACEBOOKU

 

 

[efb_likebox fanpage_url=”NiemieckiNaSycylii” box_width=”270″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”0″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”fadeIn” ]

 

  • grupa: TRAPANI PO POLSKU – NIEMIECKI NA SYCYLII

 

PISZĄ O MNIE

 

Język niemiecki na Sycylii? Dzięki tej zaradnej Polce jest to możliwe!

 

Ewa Soczewka: Polka, która uczy rodaków niemieckiego na Sycylii

 

EWA SOCZEWKA: GOSTYNIANKA, KTÓRA UCZY NIEMIECKIEGO NA SYCYLII

 

 

Redakcja „Naszego Świata” w programie „Słownik polsko@polski”

 

 

„GOSTYNIANKA W WIELKIM ŚWIECIE”: Na podstawie artykułów publikowanych w Gostyn24 powstała książka pt. „Gostynianka w wielkim świecie” autorstwa Honoraty Jankowiak…

 

 

 

ZAPRASZAM TEŻ DO POSŁUCHANIA WYWIADU ZE MNĄ DLA RADIO 102

 

Udostępnij
error: Content is protected !!