Follow:

O mnie

Ewa Soczewka, Niemiecki na Sycylii, Sycylia, Trapani, Niemiecki, nauka niemieckiego, wakacje z niemieckim, niemiecki nad morzem, morze, wakacje językowe, kurs niemieckiego

 

Jestem rodowitą Gostynianką. Od dzieciństwa kocham muzykę. Być może dlatego tak łatwo przychodzi mi nauka języków obcych, które są moim hobby, ale i też narzędziem pracy.

Już w szkole podstawowej rozpoczęłam naukę języka francuskiego – mojej pierwszej miłości.

Później moje serce zostało podbite przez język rosyjski, który studiowałam na Uniwersytecie Wrocławskim. Tam też miałam możliwość nauki języka angielskiego i ukraińskiego.

Moją największą miłością jest jednak język niemiecki. Podczas mojego długiego pobytu w Niemczech miałam okazję udoskonalenia nie tylko niemieckiego, ale i też rosyjskiego, dzięki ciągłemu kontaktowi z obcokrajowcami z krajów rosyjskojęzycznych.

Niemcy były dla mnie prawdziwym rajem, jeśli chodzi o języki obce. Wszędzie przysłuchiwałam się ich brzmieniu. Dla mnie języki są jak muzyka: każdy z nich brzmi moim zdaniem pięknie. Zaciekawienie obcymi kulturami popchnęło mnie do nauki języka tureckiego.

Na samym końcu do mojej kolekcji dołączył język włoski.

 

Moje zamiłowanie do języków i obcych kultur łączę chętnie z podróżami. Moja walizka jest zawsze gotowa do drogi.

Zwiedziłam już prawie całą Europę. Poza tym byłam też w Azji i Ameryce Środkowej. Każde odwiedzone miejsce kojarzy mi się z zapachami i smakami.

Moim ukochanym miejscem na ziemi jest Meksyk – pełen kolorów i dźwięków.

O czym marzę? O podróży pociągiem transsyberyjskim do Władywostoku, o podróżach do Peru i Egiptu.

 

W podróżach towarzyszy mi nieodłącznie mój aparat fotograficzny. Uwielbiam robić zdjęcia miejsc, które odwiedzam. W ten sposób zawsze mogę do nich wrócić w długie, zimowe wieczory przy filiżance ukochanej herbaty, którą przywożę z każdego zakątku świata.

 

Od ponad 10 lat mieszkam w Trapani na Sycylii. Po kilku przeprowadzkach to tu znalazłam miejce idealne do zamieszkania: w mieście tym zakochałam się od pierwszego wejrzenia, gdyż łączy ono w sobie moje marzenia z dzieciństwa – połączenie morza z górami.

 

Od samego początku mojego pobytu we Włoszech rozpoczęłam współpracę z oddziałem Instytutu Goethe w Trapani – Instytutem Kultury i Języka Niemieckiego ICIT.

Dzięki temu mogę się dzielić z innymi moją pasją – językiem niemieckim. Prowadzę kursy języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych. W naszych kursach biorą udział wszyscy: od dzieci po emerytów.

Od niedawna do naszej oferty dołączyły też kursy skierowane do Polaków, którzy chcą połączyć naukę z wypoczynkiem.

 

Moja praca umożliwia mi też ciągły kontakt z niezwykłymi osobami z całego świata. Chętnie oprowadzam je po Trapani i okolicach, opowiadając im o historii, zwyczajach i stylu bycia Włochów.

 

W czasie wolnym siadam w moim szezlągu, czytam książki lub rozmyślam wpatrując się w morze i popijając herbatę lub latte macchiato.

Całkiem niedawno właśnie podczas takiego błogostanu postanowiłam zacząć spisywać moje doświadczenia i przemyślenia związane z Sycylią…

 

Miłej lektury!!!

 

Pozdrawiam serdecznie.

A presto

Ewa

 

DOŁĄCZ DO MNIE NA FACEBOOKU

 

 

 

 

PISZĄ O MNIE

 

Język niemiecki na Sycylii? Dzięki tej zaradnej Polce jest to możliwe!

 

EWA SOCZEWKA: POLKA, KTÓRA UCZY RODAKÓW NIEMIECKIEGO NA SYCYLII

 

EWA SOCZEWKA: GOSTYNIANKA, KTÓRA UCZY NIEMIECKIEGO NA SYCYLII

 

Redakcja „Naszego Świata” w programie „Słownik polsko@polski”

 

 

„GOSTYNIANKA W WIELKIM ŚWIECIE”: Na podstawie artykułów publikowanych w Gostyn24 powstała książka pt. „Gostynianka w wielkim świecie” autorstwa Honoraty Jankowiak…

 

 

 

ZAPRASZAM TEŻ DO POSŁUCHANIA WYWIADU ZE MNĄ DLA RADIO 102

 

Udostępnij