Follow:

Koronawirus na Sycylii po miesiącu kwarantanny

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

Koronawirus na Sycylii po miesiącu kwarantanny – jak wygląda obecna sytuacja? Ilu ludzi zachorowało od tamtej pory? Co się dzieje na Wyspie Słońca?

 

Koronawirus na Sycylii…

Minął miesiąc odkąd włoski premier Conti podpisał słynny dekret  o przymusowej kwarantannie. Hasło #restiamoacasa stało się chwilowo sposobem na nowe życie. Musiało. Nie mieliśmy innego wyjścia. Zakazano nam przemieszczania się z miasta do miasta, ograniczono znacznie naszą wolność. Nie było łatwo, ale dzień po dniu przyzwyczajaliśmy się do tej nowej sytuacji. Mieliśmy się zatrzymać do 25 marca. Tak nam mówiono. Takie były pierwsze prognozy. Pamiętam ten wewnętrzny strach, to dziwne uczucie…

Od tamtej pory nasze wolności zostały organiczane jeszcze kilka razy. Stopniowo. Kiedy na Sycylii ogłoszono 19 marca regionalny dekret ograniczający nawet spacery na świeżym powietrzu i samotne bieganie, wielu ludzi się buntowało. Ja nigdy nie biegałam, więc mi to nie przeszkadzało. Z dzisiejszego punktu widzenia było to jedyne słuszne rozwiązanie…

Później, 23 marca, wtedy, kiedy już myśleliśmy, że nasza dwutygodniowa kwarantanna dobiega końca, przemówił Conte. Pojawił się on w telewizji prawie w nocy. Była 23.30. Od pół godziny dostawałam liczne wiadomości od znajomych:

Włącz TV! Zaraz będzie przemówienie Conte!

Tak, jakby to była jakaś gwiazda kina, czy rocka… Jakiś interesujący film z popularnym aktorem… Ulubiony serial…

 

PIERWSZA BEZSENNA NOC

Przypomniały mi się sceny z filmów o II Wojnie Światowej. Wszyscy siedzieli wtedy przed radiem i nasłuchiwali. My byliśmy skupieni prze telewizorami. Słowa Conte były wyraźne, a ton zdecydowany, lecz spokojny… Z każdym jego słowem malał jednak mój spokój wewnętrzny. To było gorsze niż najgorszy triller… Tu chodziło o nas. O nasze życie. Nie o jakiegoś tam odległego bohatera… Nie lubię oglądać trillerów przed snem. Nigdy tego nie robię. Wytrącają mnie one z równowagi. I tak było tym razem. Nie pomógł nawet przystojny aktor.

Te 10 minut były dla mnie tak stresujące, że nie mogłam spać! A ja nigdy nie cierpię na bezsenność! Jak jestem bardzo zmęczona, to potrafię zasnąć nawet na stojąco! Tak, kiedyś mi się to przytrafiło! Aż wstyd się przyznać! Kto był ze mną w Galerii Tretiakowskiej w Moskiwe, ten wie. (Prawda Aniu?)

I to była dla mnie pierwsza z bezsennych nocy w tej, trwającej już od miesiąca, kwarantannie.

 

PRIMA APRILIS

Teraz nawet nie myślę o konkretnej dacie. Wolę tego nie robić. Wolę się nie łudzić. Próbuję się skupić na pozytywnych myślach, na tym, że KIEDYŚ się to wszystko musi skończyć. Kiedy? Tego nie wie nikt z nas… No może prawie nikt. Jestem pewna, że gdzieś tam są jakieś plany…

Nas częstują informacjami piano, piano... Po malutku, małymi porcjami. Jak jedzeniem. Też zawsze mówię moim uczniom, że muszę im porcjonować wiedzę, żeby ją mogli lepiej strawić. Dlatego rozumiem rząd. Conte rozdaje nam ten tort z koroną po kawałku.

I ostatnim z nich poczęstował nas w środę, 1 kwietnia. Tak! Główny bohater serialu Dekret powiedział nam, że musimy zostać w domu do 13 kwietnia! I niestety nie był to Prima Aprilis!

Powiedział on, że wszystko zależy od szefa Krajowej Obrony Kraju i jego sztabu. Jeśli ilość zachorowań zacznie spadać, będziemy mogli przejść do tzw. fazy dwa. Ograniczenia będą znoszone stopniowo.

Dziś jedno jest pewne: Wielkanoc 2020 spędzimy w domu!

I to chyba był dla Włochów największy szok! Pasquetta w domu?! Nie będzie piknikowania na plaży czy w lesie! Nici ze wspólnego grillowania na działce! Kolejna tradycja zostanie przerwana.

 

POMOC RZĄDOWA

Podczas, gdy wielu Włochów zasmuca się faktem, że będzie trzeba spędzić Lany Poniedziałek w domu, inni mają poważniejsze problemy…

Wiele osób nie pracuje na Sycylii od miesiąca. W związku z tym, coraz więcej ludzi ma kłopoty finansowe. Trudno jest utrzymać w tych czasach rodzinę. Tym bardziej, że nie wszyscy mają oszczędności.

Ci, którzy prowadzą swoją działalność, mogli 1 kwietnia złożyć online wniosek o wsparcie rządowe w wysokości 600€ za miesiąc marzec. Serwery wrzały! Nie można było wejść na stronę! Miliony Włochów próbowało szczęścia godzinami. Komu się to udało, mógł naprawdę dziękować Bogu. Tym bardziej, iż krążyły plotki, że zostanie rozpatrzona tylko część wniosków – w kolejności ich składania. Kiedy i komu zostanie wypłacony zasiłek, okaże się po czasie. Poi si vede, jak to się mówi na Sycylii

 

POMOC MIĘDZYLUDZKA

Jak powszechnie wiadomo, na południu Italii, w tym na Sycylii, jest wielu mieszkańców, którzy żyją z dnia na dzień. Nie mają oni ani własnej firmy, ani zatrudnienia. Pracują na czarno. Zarabiają po kilka euro dziennie. Musi im to starczyć na przysłowiowy talerz makaronu – piatto di pasta. Teraz, kiedy jest zakaz wychodzenia, nie mają oni z czego żyć.

To właśnie dla nich organizowane są zbiórki żywności. W większości supermarketów są przy kasach tzw. carrelli solidali, czyli wózki solidarności. Można do nich wkładać produkty, którymi chcemy się podzielić z ludźmi w potrzebie. Może to być paczka makaronu, kilogram mąki, butelka sosu pomidorowego, cokolwiek… Ci, którzy potrzebują pomocy, mogą z nich natomiast zabrać to, co chcą.

W wielu miastach są też komitety solidarnościowe.

Są te oficjalne, organizowane przez urząd. One rozdają jedzenie i środki najbardziej potrzebne do życia zarejestrowanym już wcześniej rodzinom. Tym, którzy z reguły otrzymują pomoc socjalną, obiady ze społecznych stołówek, itp. Spontaniczne komitety pomagają natomiast wszystkim! Również tym, którzy nigdy nie potrzebowali pomocy i nagle pozostali bez środków do życia. Można do nich zadzwonić, czy wysłać wiadomość, a otrzyma się pomoc. Co istotne, bez jakiejkolwiek rejestracji, bez zbierania danych. Jest wielu wolontariuszy, którzy rozwożą przede wszystkim jedzenie, robią zakupy. Pracują codziennie, aby zapewnić wszystkim godny byt. I takim ludziom należą się wielkie brawa!!!

W Trapani też jest taka inicjatywa – MANGIAMONETUTTI. Można się z nimi skontaktować, również przez stronę Facebook, aby podarować coś dla innych. Można wpłacić chociaż przysłowiową złotówkę. Liczy się każde wsparcie!

Widziałam też, że w innych sycylijskich miastach zostały zorganizowane przez mieszkańców specjalne miejsca, w których można zostawić zakupy dla osób w potrzebie.

I tą właśnie postawę, tą sycylijską solidarność cenię sobie bardzo!!!

 

PODSUMOWANIE MOJEGO PIERWSZEGO MIESIĄCA KWARANTANNY NA SYCYLII

 

Minął miesiąc, odkąd siedzę w domu.

Zaczynam się czuć jak w więzieniu!

Jak ptak zamknięty w klatce…

Za oknem czeka na mnie przecudny świat.

Chcę rozłożyć skrzydła i pofrunąć przed siebie…

Nad to błękitne morze, wznieść się ponad góry, które wyrastają z jego odchłani.

CHCĘ BYĆ WOLNA!

 

 

Jak mogę podsumować ten czas?

 • 0 wyjść z domu
 • 24 treningi na 28 dni kwarantanny – wolne niedziele
 • 0 dodatkowych kilo – to wielki sukces, biorąc pod uwagę fakt, iż mamy więcej czasu na gotowanie
 • zrobiłam mój pierwszy w życiu zaczyn na pizzęprzepis znajdziesz TU!!!

 

Czym zastąpić drożdże?

 

 • średnio 10 godzin dziennie spędzonych w pracy przed komputerem – zajęcia online, przygotowanie materiałów, poprawianie zadań domowych…
 • 0 przeczytanych książek – czytam dwie, ale jeszcze nie skończyłam
 • 7 nowych opublikowanych już wpisów na blogu – bez wątpienia mam teraz na to więcej czasu
 • setki litrów wypitej herbaty – ratunku! Kończą mi się już moje zapasy!
 • posprzątana spiżarnia i większość szafek i szuflad
 • godziny spędzone na rozmowach z rodziną i przyjaciółmi
 • urodziny w kwarantannie
 • dziesiątki przesłuchanych CD
 • 0 zakupów online – to wielki sukces! Przecież trzeba oszczędzać…
 • kilka nieprzespanych nocy

A JAK WY MOŻECIE PODSUMOWAĆ WASZĄ KWARANTANNĘ?

PISZCIE W KOMENTARZACH. JESTEM CIEKAWA!


 

PORÓWNANIE SYTUACJI KORONAWIRUS NA SYCYLII MIESIĄC TEMU I DZIŚ

 

Jak widać na poniższych zdjęciach, liczba zachorowań na koronawirus na Sycylii w ostatnim miesiącu wzrosła w sposób znaczący.

 • Podczas, gdy 9 marca było 16 potwierdzonych przypadków, 5 kwietnia było ich aż 1.774.
 • W Prowincji Trapani liczba wzrosła z 0 do 94 przypadków.
 • Najwięcej odnotowanych przypadków jest nadal w Katanii. Ich liczba wzrosła przez miesiąc z 27 do 525.
 • Wzrasta też z każdym dniem ilość osób zmarłych – miesiąc temu nie było ich wcale, natomiast 5 kwietnia odnotowano 116 zgonów.
 • Wzrasta też na szczęście liczba osób wyzdrowiałych: 5 kwietnia było ich aż 104.
 • Pocieszający jest fakt, iż według specjalistów dane wzrastają w ostatnich dniach bez większych zmian. Z tego, co mówią może to oznaczać, iż minął już na Sycylii okres największego zagrożenia. Oby mieli rację!

 

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

 

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

 

KORONAWIRUS NA SYCYLII 30 MARCA 2020

SYTUACJA ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUS NA DZIEŃ 30 MARCA 2020 ROKU

Na dzień dzisiejszy, 30 marca 2020 roku, sytuacja zachorowań na koronawirus na Sycylii miała się następująco (dane i zdjęcia przytaczane w całym wpisie pochodzą z oficjalnej strony Facebook Regionu Sycylii):

 • liczba przeprowadzonych testów (Policlinico di Palermo i Policlinico di Catania) 14.758, z czego 1.555 pozytywnych
 • 1.408 osób jest jeszcze obecnie zarażonych
 • 559 hospitalizowanych pacjentów, z czego 75 osób na intensywnej terapii
 • 849 osób jest objętych kwarantanną w domu
 • 71 osób wyzdrowiało
 • 76 osób zmarło

 

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

 

KORONAWIRUS NA SYCYLII 31 MARCA 2020

SYTUACJA ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUS NA SYCYLII NA DZIEŃ 31 MARCA 2020 ROKU

 • liczba przeprowadzonych testów (Policlinico di Palermo i Policlinico di Catania) 15.634, z czego 1.647 pozytywnych
 • 1.492 osoby są jeszcze obecnie zarażone
 • 575 hospitalizowanych pacjentów, z czego 72 osoby na intensywnej terapii
 • 917 osób jest objętych kwarantanną w domu
 • 74 osoby wyzdrowiały
 • 81 osób zmarło

 

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

 

KORONAWIRUS NA SYCYLII 1 KWIETNIA 2020

SYTUACJA ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUS NA SYCYLII NA DZIEŃ 1 KWIETNIA 2020 ROKU

 • liczba przeprowadzonych testów (Policlinico di Palermo i Policlinico di Catania) 16.836, z czego 1.718 pozytywnych
 • 1.544 osoby są jeszcze obecnie zarażone
 • 568 hospitalizowanych pacjentów, z czego 72 osoby na intensywnej terapii
 • 976 osób jest objętych kwarantanną w domu
 • 86 osób wyzdrowiało
 • 88 osób zmarło

 

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

 


Jeśli chcecie poczytać o tym, jak wyglądała wcześniej sytuacja Koronawirus na Sycylii zajrzyjcie tu:

 

 

 

 

 

Koronawirus na Sycylii – aktualizacja #4

 


 

KORONAWIRUS NA SYCYLII 2 KWIETNIA 2020

SYTUACJA ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUS NA DZIEŃ 2 KWIETNIA 2020 ROKU

 • liczba przeprowadzonych testów (Policlinico di Palermo i Policlinico di Catania) 17.833, z czego 1.791 pozytywnych
 • 1.606 osób jest jeszcze obecnie zarażonych
 • 576 hospitalizowanych pacjentów, z czego 73 osoby na intensywnej terapii
 • 1.030 osób jest objętych kwarantanną w domu
 • 92 osoby wyzdrowiały
 • 93 osoby zmarły

 

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

 

KORONAWIRUS NA SYCYLII 3 KWIETNIA 2020

SYTUACJA ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUS NA DZIEŃ 3 KWIETNIA 2020 ROKU

 • liczba przeprowadzonych testów (Policlinico di Palermo i Policlinico di Catania) 18.686, z czego 1.859 pozytywnych
 • 1.164 osoby są jeszcze obecnie zarażone
 • 608 hospitalizowanych pacjentów, z czego 73 osoby na intensywnej terapii
 • 1.056 osób jest objętych kwarantanną w domu
 • 94 osoyz wyzdrowiały
 • 101 osób zmarło

 

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

 

KORONAWIRUS NA SYCYLII 4 KWIETNIA 2020

SYTUACJA ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUS NA DZIEŃ 4 KWIETNIA 2020 ROKU

 • liczba przeprowadzonych testów (Policlinico di Palermo i Policlinico di Catania) 19.896 , z czego 1.932 pozytywnych
 • 1.726 osób jest jeszcze obecnie zarażonych
 • 627 hospitalizowanych pacjentów, z czego 74 osoby na intensywnej terapii
 • 1.099 osób jest objętych kwarantanną w domu
 • 95 osób wyzdrowiało
 • 111 osób zmarło

 

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

 

KORONAWIRUS NA SYCYLII 5 KWIETNIA 2020

SYTUACJA ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUS NA DZIEŃ 5 KWIETNIA 2020 ROKU

 • liczba przeprowadzonych testów (Policlinico di Palermo i Policlinico di Catania) 21.904, z czego 1.994 pozytywnych
 • 1.774 osoby są jeszcze obecnie zarażone
 • 632 hospitalizowanych pacjentów, z czego 76 osób na intensywnej terapii
 • 1.142 osoby są objęte kwarantanną w domu
 • 104 osoby wyzdrowiały
 • 116 osób zmarło

 

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

 

STATYSTYKI KORONAWIRUS NA SYCYLII NA DZIEŃ 5 KWIETNIA 2020 ROKU

 

W dniu dzisiejszym udostępniono również kolejne PODSUMOWANIE SYTUACJI KORONAWIRUS NA SYCYLII W POSTACI STATYSTYK. Myślę, że warto jest się im przyjrzeć z bliska.

 

koronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycyliakoronawirus sycylia, koronawirus na sycylii, koronawirus palermo, koronawirus katania, sytuacja koronawirus na sycylii, koronawirusem na sycylii, wirus covid-19 na sycylii, wirus covid-19 sycylia, zarażenia koronawirusem na sycylii, sytuacja koronawirus na sycylii, życie na sycylii, niedziela w muzeum na sycylii, niedziela w museum sycylia, mapa koronawirus włochy, mapa koronawirus we włoszech, mapa koronawirus na sycylii, mapa koronawirus sycylia

 

Jak sami widzicie, sytuacja koronawirus na Sycylii zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Podobnie jak w innych częściach świata. Jeśli chcecie być na bieżąco, zaglądajcie za tydzień po świeże wieści! W poniedziałek, 13 kwietnia, już tradycyjnie o godzinie 18.00, podzielę się z Wami kolejnymi wpisami z mojego dziennika. Śledźcie też mój profil Instagram i moje Instastory!

 

Przesyłam wirtualne buziaki i życzę zdrowia!

 

 

 

 

NIEMIECKI NA SYCYLII W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

 

Bądź na bieżąco!!! Zapraszam Cię również do grupy Facebook i na mój fanpage.

 

Znasz już moje konto Instagram? Zajrzyj!!! Follow me!!!

 

Udostępnij
Poprzedni wpis Następny wpis

Przeczytaj również

Brak Komentarzy

Odpowiedz

error: Content is protected !!